Офіційний запуск публікаційної платформи Європейської Комісії з відкритим доступом – ‘Open Research Europe’ (ORE)

ДО УВАГИ НИНІШНІХ БЕНЕФІЦІАРІВ ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ 2020»!

Шановний бенефіціаре програми «Горизонт 2020»,

З радістю повідомляю Вам, що Європейська Комісія офіційно запустила ‘Open Research Europe’ – публікаційну платформу з відкритим доступом для оприлюднення наукових статей, які надають інформацію про результати проведених досліджень, фінансування яких здійснювалося в рамках програми «Горизонт 2020», а незабаром – в межах програми «Горизонт Європа». Перші статті, які були подані, вже опубліковані на платформі. Пропоную Вам особисто подивитися, як наукова спільнота використовує новий майданчик для публікацій.

Платформа ‘Open Research Europe’ виступає на підтримку засад політики відкритої науки, про що свідчить невідкладне розміщення отриманих статей, після чого відбувається процедура прозорого та відкритого рецензування, до якого залучені запрошені експерти та включено всі супровідні дані та матеріали. Імена рецензентів, як власне і самі рецензії, знаходяться у відкритому доступі і на них можна посилатися. Показники на рівні статті безперервно відстежують наукове та соціальне значення публікацій. Фактично, платформа ‘Open Research Europe’ надасть всім, як дослідникам, так і звичайним громадянам, безкоштовний доступ до останніх наукових відкриттів.

Будучи бенефіціаром програми «Горизонт 2020», Ви маєте право публікувати на цій платформі наукові статті за результатами дослідження в межах «Горизонт 2020». До публікації на платформі приймаються статті в усіх галузях науки, в тому числі в галузі природничих наук, інженерії та технологій, медицини, сільськогосподарських наук та ветеринарії, суспільних наук, гуманітарних наук та мистецтвознавства. На платформі представлено різні види статей, починаючи з дослідницьких статей і закінчуючи методичними статтями та короткими звітами. Платформа ‘Open Research Europe’ – це не репозиторій статей, які вже були опубліковані. Наукові статті, які подаються сюди до публікації, повинні бути оригінальними, не подаватися для розміщення на інших платформах та базуватися на результатах дослідження, проведеного в рамках гранту програми «Горизонт 2020», до роботи над яким був залучений принаймні один з авторів.

Публікація на платформі ‘Open Research Europe’ – це додаткова послуга. Оскільки Європейська Комісія покриває всі витрати заздалегідь, авторський збір не стягується, що, в свою чергу, означає відсутність адміністративних бар’єрів. Окрім того, така публікація є гарантією автоматичної відповідності вимогам відкритого доступу програм «Горизонт 2020» та «Горизонт Європа». Наостанок, платформа ‘Open Research Europe’ – це можливість опублікувати статті навіть по закінченню гранту програми «Горизонт 2020».

Щоб дізнатися більше про ‘Open Research Europe’, будь ласка, відвідайте цю платформу. Вона містить корисні поради да керівництва, зокрема інформацію щодо підготовки статей та даних для подання до публікації. Керівництва для авторів для подання статті охоплюють конкретні рекомендації до досліджень в галузі науки, технологій, інженерії, медицини, суспільних наук, мистецтвознавства та гуманітарних наук. Ви також можете підписатися на сторінку в соціальній мережі Twitter – @OpenResearch_EU.

Ваша участь є ключовим елементом для успіху цієї ініціативи, тому, будь ласка, розповсюдьте це повідомлення серед всіх дослідників, які беруть участь у проєктах «Горизонт 2020».

З повагою,

Завірено електронним підписом  Жан-Ерік ПАКЕ

 

 

 

 

 

 

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)