Інформаційний день «Від Горизонту 2020 до Горизонту Європа» – думка учасника

Увага! Відеозапис заходу та презентації доповідей спікерів Інформаційного дня «Від Горизонту 2020 до Горизонту Європа» можна завантажити з цієї сторінки!

У вівторок, 27 жовтня, в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся важливий інформаційний захід, що був присвячений рамковим дослідницько-інноваційним програмам Європейського Союзу: «Горизонт 2020» та «Горизонт Європа». Перша з цих програм діє з 2014 р. та завершиться наприкінці 2020 р., друга розпочнеться у січні 2021 р. і триватиме до кінця 2027 р. Саме зараз, у перехідний період між двома «Горизонтами», експерти нашого університету вирішили розповісти українській науковій та підприємницькій спільноті про особливості участі в цих програмах, поділитися власнім досвідом та надати практичні поради усім, хто зацікавлений у спільних з ЄС міжнародних проєктах.

Інформаційні дні, присвячені рамковим програмам ЄС, проводяться в КПІ з 2015 року, коли Україна набула статусу асоційованого члена програми «Горизонт 2020». Цьогоріч інформаційний день мав формат віртуальної зустрічи. Така форма проведення заходу надає можливість відеозапису зустрічі (посилання – наприкінці статті), письмового спілкування через чат між учасниками, і – що найважніше – долучитися до нашого інформаційного дня мали змогу слухачі з усіх куточків України. Загальна кількість зареєстрованих учасників сягнула майже 200 осіб. Це – представники КПІ (декани факультетів, керівники наукових груп, голови міжнародних офісів, проєктні менеджери, викладачі та науковці), вчені з інститутів НАН України, науковці з провідних українських вишів (НАУ, Луцького НТУ, Львівської політехніки тощо), а також представники державних та приватних підприємств.

Учасники Інформаційного дня – погляд через вікно платформи Zoom

 Захід проводили проф. Сергій Шукаєв – голова Національного контактного пункту програми «Горизонт 2020» (НКП) при КПІ ім. Ігоря Сікорського за тематичним напрямом «Інформаційні та комунікаційні технології», та к.с.н. Анжела Пятова – голова НКП при КПІ ім. Ігоря Сікорського за тематичним напрямом «Клімат, навколишнє середовище та ефективність використання ресурсів і сировини». Доповіді були присвячені  питанням, що є актуальними для дійсних та потенційних учасників дослідницько-інноваційних програм ЄС. З презентаціями можна ознайомитись за посиланнями нижче:

 1. Презентація «Вступне слово» (проф. В.А. Пасічник, проректор з наукової роботи, проф. С.І. Сидоренко, проректор з міжнародних звязків), в якій представлено:
 • місце міжнародної проєктної діяльності у Стратегії розвитку КПІ
  до 2025 року
 • результати опитування наукових груп КПІ щодо участі та виконання міжнародних проєктів
 • що потрібно науковим групам від центральних структур КПІ для посилення міжнародної проєктно-грантової діяльності
 • web-ресурс “Міжнародна мозаїка” – інформаційна платформа підтримки міжнародної проєктної діяльності, запроваджена в КПІ.
 1. Презентація «Підсумки програми «Горизонт 2020» та актуальні питання програми «Горизонт Європа» (Сергій Шукаєв), з якої можна дізнатися про:
 • результати участі українських організацій (в тому числі, КПІ) в проєктах програми «Горизонт 2020» — в порівнянні до результатів інших європейських країн;
 • проблеми, з якими найчастіше стикаються українські учасники;
 • структуру, ключові пріоритети та інструменти програми «Горизонт 2020», що завершується в грудні 2020 року;
 • структуру, пріоритети та інструменти програми «Горизонт Європа», що почне діяти в наступному році, та її основні відмінності від програми «Горизонт 2020»;
 • основні кроки, які необхідно виконати для участі у дослідницько-інноваційних програмах ЄС.
 1. Презентація «Європейський “зелений курс” як дорожня карта забезпечення стійкості та конкурентоздатності економіки країн. Конкурси Green Deal» (Анжела Пятова), в якій розкриті такі питання:
 • тематичні напрями, за якими Європейська комісія профінансує проєкти в рамках робочої програми Горизонту 2020 «Побудова низьковуглецевого, стійкого до кліматичних змін майбутнього: Дослідження та інновації, спрямовані на підтримку Європейського зеленого курсу»;
 • інформація про кожний з 20 нових конкурсів проєктів, що були оголошені в рамках «Європейського зеленого курсу»: опис конкурсної тематики, передбачені конкурсом типи проєктних дій, дедлайни подання заявок тощо;
 • корисні посилання для тих, хто бажає взяти участь у конкурсах «Європейського зеленого курсу».
 1. Презентація «Як знайти партнерів для участі у міжнародному проєкті?» (Сергій Шукаєв та Анжела Пятова), яка розповідає про:
 • умови участі організацій в конкурсах дослідницько-інноваційних програм ЄС: самостійно та в складі консорціумів;
 • складові успішного міжнародного консорціуму;
 • проблеми, з якими можуть зіткнутися партнерські організації, що працюють в складі консорціуму;
 • стратегії пошуку міжнародних партнерів;
 • онлайн ресурси, присвячені пошуку міжнародних партнерів, та способи їхнього використання;
 • практичні поради щодо пошуку міжнародних партнерів, сформульовані на підставі досвіду проєктних менеджерів КПІ.

Відеозапис заходу можна переглянути  (в YouTube) за посиланням.

Щиро дякуємо усім колегам з КПІ та з-поза меж нашого університету за зацікавленість інформаційним днем «Від Горизонту 2020 до Горизонту Європа»! Сподіваємось, що ви приєднаєтесь і до наших майбутніх заходів. Щоб не пропустити анонсів цікавих подій, будь ласка, слідкуйте за новинами на наших вебсайтах: відділу координації міжнародної проєктної діяльності (ipd.kpi.ua), НКП (ncp.kpi.ua), а також підписуйтесь на телеграм-канал t.me/NCP_KPI.

Матеріал підготувала Анастасія Харченко, експертка відділу координації міжнародної проєктної діяльності КПІ ім. Ігоря Сікорського

 

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)