Урочистий старт рамкової програми “Горизонт Європа 2021-27”

Інаугураційна конференція, яка ознаменувала старт програми «Горизонт Європа 2021-27», відбулася 2 лютого 2021 року в культурному центрі Белем міста Лісабон. Онлайн-захід був організований Португалією, яка в цей час головує в Раді Європейського Союзу, та Європейською Комісією, і зібрав спікерів з усієї Європи. Виступали дослідники, бізнес-лідери, провідні політики та урядовці. Мета конференції – мобілізація зусиль всієї Європи на виконання цієї програми та її узгодження з національними програмами відновлення і стійкості в рамках підготовки програми «Наступне покоління ЄС 2021-27».

Особливу увагу на конференції було приділено презентаціям та обговоренню ідей, які сприяють одночасному переходу в Європі до зеленої економіки і цифрових технологій у поєднанні зі стійким відновленням через оновлений Європейський дослідницький простір ERA.

Порядок денний форуму включав такі сесії:

  • Мобілізація програми “Горизонт Європа” та плану “Наступне покоління ЄС” разом із національними державними та приватними інвестиціями на сприяння переходу до зеленої економіки і цифрових технологій у всіх регіонах ЄС в контексті оновленого Європейського дослідницького простору,
  • Мобілізація програми “Горизонт Європа” та плану “Наступне покоління ЄС” разом із національними державними та приватними інвестиціями на забезпечення здорового та життєздатного майбутнього;
  • Мобілізація програми “Горизонт Європа” та плану “Наступне покоління ЄС” разом із національними державними та приватними інвестиціями на побудову інклюзивного та демократичного цифрового суспільства.

«Горизонт Європа» є найамбітнішою рамковою програмою ЄС з досліджень та інновацій (R&I) за всю історію та найбільшою транснаціональною програмою у світі. Її бюджет становить 95,5 млрд. Євро. Ця інноваційна програма передбачає нові інструменти, такі як «Європейська інноваційна рада» та «Дослідницькі місії та партнерства» для стимулювання досліджень та інновацій в ЄС. Згідно з її плановим показником, щонайменше 35% витрат буде спрямовано на цілі в царині боротьби зі зміною клімату. Програма також підтверджує прихильність ЄС сприяти співпраці в галузі науково-дослідницкої та інноваційної діяльності в Європі. Вона визначає більш широку політику приєднання третіх країн до програми з метою зростання науково-інноваційного співробітництва в глобальному масштабі. Програма «Горизонт Європа», як і попередня програма «Горизонт 2020»,  базується на досконалості і глибокій прихильності до фундаментальної науки.

З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)