ОГОЛОШЕНО КОНКУРС ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІННОВАЦІЙНОЇ РАДИ EIC PATHFINDER OPEN

ДО УВАГИ РОЗРОБНИКІВ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ!

Заявки приймаються від 8 квітня до 19 травня 2021 р. (до 18:00 за київським часом).

Код конкурсу: HORIZON-EIC-2021-PATHFINDEROPEN01

Тип проєктних дій: RIA (дослідницько-інноваційна діяльність)

Організатором конкурсу є Європейська інноваційна рада (European Innovation Council) – служба Європейської Комісії, що займається забезпеченням комерціалізації високоризикових технологій з високим потенціалом впливу шляхом надання підтримки інноваторам у залученні інвестицій та розширенні їхніх підприємств. Конкурс проводиться в межах нової дослідницько-інноваційної програми ЄС «Горизонт Європа».

Конкурс призначений для тих, хто:

 • має ідею щодо новітньої технології, яка могла б внести справжні зміни у наше життя;
 • має пропозицію щодо реалістичного підходу до досягнення наукового прориву, який зробив би цю технологію можливою;
 • є готовим співпрацювати з міждисциплінарною командою дослідників та інноваторів з метою перевірки здійсненності концепції та підтвердження наукових основ майбутньої технології.

Які проєкти будуть підтримані? – Конкурс EIC Pathfinder Open не має тематичних пріоритетів і є відкритим для проєктних заявок, що відносяться до будь-якої сфери науки та технологій. Він має на меті підтримку проєктів, що спрямовані на реалізацію ідей щодо радикально нових наукомістких технологій з потенціалом до створення нових ринків та/або вирішення глобальних проблем. В межах конкурсу будуть профінансовані ранні етапи розробки таких технологій, зокрема – проєктна діяльність на рівнях готовності технологій TRL 1-4. Ця діяльність має ґрунтуватися на проривних наукових дослідженнях з високим рівнем ризику та високим потенціалом впливу.

Шанси перемогти в конкурсі мають передусім ті проєкти, що пропонують новий погляд на певну технологічну проблему або окремі її аспекти, і передбачають перевірку здійсненності нового вирішення цієї проблеми. Проєкти, що ґрунтуються на конвенціональних або похідних за своєю природою рішеннях, в межах цього конкурсу підтримані не будуть.

Для участі в конкурсі проєктна заявка має відповідати наступним ключовим критеріям:

 • представляти переконливе, довгострокове бачення радикально нової наукомісткої технології, що має потенціал здійснити позитивний трансформативний вплив на економіку та суспільство;
 • містити пропозицію щодо конкретного, інноваційного та амбіційного наукового прориву, який закладе основу для розробки цієї технології;
 • представляти високоризиковий підхід та методологію досліджень із конкретними та реалістичними цілями.

Конкурс EIC Pathfinder Open передбачає проведення міждисциплінарних досліджень та технологічних розробок, тому члени проєктного консорціуму можуть представляти різні наукові галузі, перспективи та методології. Міждисциплінарний аспект проєкту має стати запорукою інноваційності запропонованого підходу.

Основним очікуваним результатом проєкту буде доказ здійсненності концепції (proof of principle) новітньої технології, яка пропонується в заявці, та підтвердження її науково-технологічних основ. Очікується, що підсумки виконання проєкту будуть відображені в наукових публікаціях найвищого рівня. Хоча представлене в межах проєкту бачення новітньої технології повинно мати потужний потенціал впливу на наше майбутнє (створення нових ринків, вирішення глобальних проблем, покращення якості життя тощо), цей потенціал не має бути докладно розглянутий або реалізований в процесі виконання проєкту за конкурсом EIC Pathfinder Open. Натомість передбачається, що виконавці проєкту EIC Pathfinder Open передадуть — із належним захистом прав інтелектуальної власності – результати своєї роботи наступним зацікавленим сторонам для подальшого розвитку та використання.

Хто може взяти участь? – Участь в конкурсі можуть брати міжнародні консорціуми у складі щонайменше трьох незалежних юридичних осіб, кожна з яких має бути зареєстрована в різних країнах-членах ЄС або країнах, що асоційовані з програмою «Горизонт Європа»*. Принаймні один з партнерів має бути зареєстрований в країні-члені ЄС. Країни, що наразі не мають підписаної угоди про асоціацією з програмою «Горизонт Європа», але належали до числа асоційованих країн попередньої рамкової програми – «Горизонт 2020» (в тому числі, Україна) — мають право брати участь в конкурсі; проте фінансування буде їм надане лише в тому випадку, якщо угода про асоціацією з програмою «Горизонт Європа» буде підписана цими країнами до моменту підписання грантової угоди за результатами конкурсу. Партнерами у складі консорціуму можуть бути:

 • заклади вищої освіти,
 • науково-дослідні установи,
 • малі та середні підприємства,
 • стартап-підприємства,
 • фізичні особи-підприємці.

Яка підтримка буде надана переможцям? – Загальний обсяг фінансування проєктів в цьому конкурсі складає 168 млн. Євро, а максимальний розмір гранту, що буде виділений для кожного проєкту – 3 млн. Євро. У випадках, коли це належним чином обґрунтоване, в заявках можна вказувати більші суми. Фінансування буде спрямоване на реалізацію дослідницько-інноваційної діяльності і покриє 100% допустимих витрат. Крім того, проєкти, що перемогли в конкурсі EIC Pathfinder Open, матимуть можливість претендувати на 50 тис. Євро додаткового фінансування для забезпечення комерціалізації результатів проєкту, а також брати участь у конкурсах наступного етапу грантової програми Європейської інноваційної ради – EIC Accelerator. Бенефіціари проєктів-переможців зможуть також скористатися з пакету послуг для розвитку бізнесу, які пропонує Європейська інноваційна рада.

Як взяти участь? – Заявки на участь в конкурсі подаються через єдиний портал Європейської Комісії Funding and Tender Opportunities Portal за посиланням. Заявка складається з двох основних частин:

 1. Частина «А» – формальна (Part A – Application forms):
 • Загальна інформація;
 • Учасники проєкту;
 • Бюджет;
 • Питання етики та безпеки;
 • Інші питання.
 1. Частина «В» – змістовна (Part B – Technical description):
 • Науково-технічна досконалість проєкту (опис довгострокового бачення нової технології, проривних наукових досліджень, завдань проєкту та його міждисциплінарного аспекту);
 • Очікуваний вплив проєкту (інноваційний потенціал та плани щодо поширення результатів проєкту);
 • Якість та ефективність реалізації проєкту (очікуваний вклад кожного з членів проєктного консорціуму, детальний план роботи та план використання ресурсів).

Загальний обсяг частини «В» проєктної заявки не повинен перевищувати 17 сторінок.

З шаблоном проєктної заявки та інструкціями щодо її заповнення можна ознайомитись за посиланням.

Результати конкурсу будуть оголошені орієнтовно через 5 місяців після його завершення, а підписання грантових угод з переможцями конкурсу відбудеться ще через 3 місяці.

Про детальні умови участі в конкурсі можна дізнатися на порталі Європейської Комісії (посилання), або в першій робочій програмі Європейської інноваційної ради (посилання – див. стор. 18-23)

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)