Інформаційний день Програми “Горизонт 2020” у Хмельницькому національному університеті

У Хмельницькому національному університеті з метою посилення ефективності наукової діяльності науково-педагогічних працівників та структурних підрозділів університету 18 травня відбувся семінар Інформаційний день програми «Горизонт 2020» в рамках проведення заходів до Дня науки в Хмельницькому національному університеті. Горизонт 2020 – це найбільша Рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом близько 80 мільярдів євро, розрахована на 2014 – 2020 роки.

Із вітальним словом виступив перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи професор Михайло Петрович Войнаренко, представивши учасників семінару: Шукаєв Сергій Миколайович, керівник національного контактного пункту (НКП), координатор НКП за напрямом «Інформаційні та комунікаційні технології»; Андрущенко Валентина Борисівна, Державний фонд фундаментальних досліджень; Надія Володимирівна Ткачук, керівник НКП в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Про актуальні питання програми «Горизонт 2020» доповів Сергій Миколайович Шукаєв, наголосивши, що дана програма є головним механізмом фінансування проектів. Керівник національного контактного пункту програми «Горизонт 2020» ознайомив із ключовими пріоритетами та основними частинами програми, календарем майбутніх конкурсів та напрямками фінансування. Також Сергій Миколайович розповів про інструменти програми «Горизонт 2020» та пріоритети нової Робочої програми Focus areas.

Із грантами Європейської Ради досліджень та із можливостями для українських вчених ознайомила Валентина Борисівна Андрущенко, детально розповівши про п’ять різновидів грантів Європейської Ради досліджень, вимоги до здобувача кожного гранту, календар конкурсів на 2018 рік, дії здобувача гранту після оголошення конкурсу.

Про актуальні конкурси за тематичними напрямами «Європа у світі, що змінюється, інноваційні, інклюзивні та розумні суспільства» та «Безпечні суспільства: захист свободи та безпеки Європи та її громадян» розповіла Надія Володимирівна Ткачук, ознайомивши учасників семінару із структурою національної програми «Горизонт 2020» та участю України у конкурсах за вказаними тематичними напрямами.

Перший проректор професор Михайло Петрович Войнаренко та проректор з міжнародних зв’язків професор Микола Антонович Йохна подякували гостям семінару за участь та надання корисної інформації.

Презентації:

За інформацією ХНУ

NIKE AIR FORCE

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)