Триває конкурс технологічних рішень в галузі Інтернету нового покоління

Хто є організатором конкурсу?
Організатором конкурсу є консорціум eSSIF-Lab (European Self-Sovereign Identity Framework Laboratory), що діє в рамках ініціативи Європейської Комісії «Інтернет нового покоління» (NGI Initiative – посилання) та фінансується з коштів рамкової програми ЄС «Горизонт 2020». Координатором консорціуму є НДІ «Нідерландська організація прикладних наукових досліджень» (TNO). До складу eSSIF-Lab також входять компанії FundingBox Accelerator (Польща), GRNET (Греція) та BLUMORPHO (Франція).

Яке завдання ставить перед собою організатор конкурсу?
Метою діяльності eSSIF-Lab є сприяння широкому застосуванню в країнах Європи моделі т.зв. «самоврядної ідентичності» (Self-Sovereign Identity, SSI – посилання) – технологій, що спрямовані забезпечити Інтернет-користувачам можливість повністю та одноосібно контролювати дані про свою особистість для здійснення швидких та безпечних електронних транзакцій (зокрема, із використанням криптовалют). Оскільки технології SSI відкривають нові можливості для цифровізації багатьох сфер людського життя, розвиток цих технологій є важливим елементом європейської стратегії створення Інтернету нового покоління.

Які проєкти можуть отримати фінансування в рамках конкурсу?
В рамках даного конкурсу eSSIF-Lab фінансуватиме проєкти, що мають на меті технічне удосконалення та розширення європейської SSI-інфраструктури шляхом розробки та тестування нових SSI-компонентів (масштабованих, функціонально сумісних програмних засобів із відкритим кодом, що побудовані на принципі «самоврядної ідентичності»), які пізніше можуть бути застосовані в сферах цифрової охорони здоров’я, електронного державного управління, освіти та ін. Приклади таких компонентів включають (але не обмежуються ними ними) програмні засоби для:

  • електронних гаманців;
  • мобільних застосунків;
  • розширень браузера;
  • проксі-серверів.

Проєктні заявки мають передбачати розробку SSI-компонентів до рівня готовності технологій TRL 3 (“Перша оцінка ефективності застосування ідеї і технології”), TRL 4 (“Підтвердження працездатності готового прототипу в лабораторії”) або TRL 5 (“Перевірка прототипу в робочому середовищі користувача”). З огляду на те, що завданням конкурсу є побудова єдиної функціональної SSI-інфраструктури, протягом роботи над своїми проєктами автори проєктних заявок повинні бути готові до постійної та інтенсивної співпраці з іншими учасниками екосистеми eSSIF-Lab для обміну інформацією та спільного тестування функціональної сумісності розроблених компонентів.

Хто може взяти участь у конкурсі?
До участі в конкурсі запрошуються організації (науково-дослідницькі-установи, технічні стартапи, підприємства малого та середнього бізнесу тощо) та групи дослідників та/або розробників програмного забезпечення з країн ЄС та асоційованих країн Програми «Горизонт 2020» (до таких країн відноситься і Україна). Заявку можна подати як від імені юридичної, так і від імені фізичної особи.

Яка підтримка буде надана переможцям?
Кожен проєкт-переможець зможе отримати фінансування обсягом до 155 тис. Євро. Загалом в рамках конкурсу гранти отримає 50 проєктів. Максимальна тривалість реалізації проєкту становить 9 місяців.

Як взяти участь у конкурсі?
Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно створити обліковий запис на платформі FundingBox та заповнити електронну форму заявки.

Яким є термін проведення конкурсу?
Заявки приймаються у три цикли: до 29 червня 2020 р., до 4 січня 2021 р. та до 30 червня 2021 р. (до 14:00 за київським часом).

Де можна ознайомитись з повними умовами участі в конкурсі?
Про повні умови участі можна дізнатися з офіційного буклету конкурсу. Також радимо ознайомитись зі списком частих запитань щодо конкурсу, веб-сторінкою eSSIF-Lab та описом концепції SSI на сторінці Нідерландської організації прикладних наукових досліджень.

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)