Триває конкурс проєктів з цілеспрямованого трансферу цифрових технологій

Хто є організатором конкурсу?
Організатором конкурсу є міжнародний консорціум SMART4ALL, який очолює Пелопоннеський університет (Греція). До складу консорціуму входять 25 партнерських організацій, а метою його діяльності є сприяння розвитку співпраці між наукою та бізнесом в країнах Південної, Східної та Центральної Європи шляхом розбудови ефективної європейської мережі цифрових інноваційних хабів, що працюють в сфері Інтернету речей (Internet of Things, IoT), індивідуалізованих низькоенергетичних комп’ютерних обчислень (Customized Low-Energy Computing, CLEC) та кіберфізичних систем (Cyber-Physical Systems, CPS). Діяльність SMART4ALL фінансується в рамках програми ЄС «Горизонт 2020».

Яке завдання ставить перед собою організатор конкурсу?
Завданням цього конкурсу є залучення європейських академічних та бізнес-установ до спільного проведення експериментальних проєктів з цілеспрямованого трансферу технологій (Focused Technology Transfer Experiments), що має призвести до прискореної розробки та успішної комерціалізації інноваційних продуктів та процесів в одній з пріоритетних галузей цифрових технологій.

Які проєкти можуть отримати фінансування в рамках конкурсу?
Конкурс передбачає підтримку короткострокових (6-9 місяців) проєктів, в рамках яких одна з організацій-учасниць має передати своїй партнерській організації певну технологію програмного або апаратного забезпечення. Метою цього трансферу є розробка партнерською організацією нових або вдосконалення існуючих технологічних продуктів або процесів в одній з чотирьох пріоритетних конкурсних галузей, а саме:

 • цифровізація транспорту (digitized transport);
 • цифровізація навколишнього середовища (digitized environment);
 • цифровізація сільського господарства (digitized agriculture);
 • всеосяжна цифровізація (digitized anything).

Особлива увага надаватиметься проєктним заявкам, що пропонуватимуть технологічні рішення для вирішення проблем, викликаних пандемією COVID-19.

Хто може взяти участь у конкурсі?
Участь у конкурсі можуть взяти консорціуми, до складу яких мають входити дві організації (юридичні особи), що зареєстровані в різних країнах ЄС або асоційованих країнах програми «Горизонт 2020» (до їхнього числа входить і Україна). Вимоги до консорціумів:

 • принаймні одна з партнерських організацій повинна відноситися до категорії малих та середніх підприємств (МСП) – ця організація виступатиме «одержувачем» в рамках передбаченого проєктом трансферу технологій;
 • другим партнером у консорціумі може бути або МСП, або академічна установа (зокрема, вищий навчальний заклад) – ця організація виступатиме «постачальником» в рамках трансферу технологій;
 • головою консорціуму може бути лише МСП;
 • жодна з партнерських організацій не може бути дійсним членом консорціуму SMART4ALL;
 • необов’язковою, але дуже бажаною умовою є приналежність принаймні одного з членів консорціуму до країн Південно-Східної Європи, а саме: Албанії, Болгарії, Боснії та Герцеговини, Греції, Косово, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Хорватії або Чорногорії.

Організації, які бажають взяти участь у конкурсі, але наразі не мають партнера для створення консорціуму, можуть скористатися зі створеного спеціально для цієї мети пошукового порталу Matchmaking SMART4ALL.

Яка підтримка буде надана переможцям?
Консорціумам, що успішно пройдуть конкурсний відбір, буде надана така підтримка:

 • грант на реалізацію проєкту у розмірі до 80 тис. Євро;
 • організаційна, консультаційна та технічна допомога з боку провідних міжнародних експертів;
 • можливість розбудови перспективного міжнародного співробітництва.

Як взяти участь у конкурсі?
Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно зареєструватися на платформі Funding Box та завантажити заповнену анкету учасника та проєктну заявку на сторінку SMART4ALL у розділі «Focused Technology Transfer Experiments – Open Call». Заявка подається від імені організації-голови консорціуму.

Яким є термін проведення конкурсу?
Заявки приймаються до 30 вересня 2020 року (до 14:00 за київським часом).

Де можна ознайомитись з повними умовами участі в конкурсі?
З повними умовами участі в конкурсі можна ознайомитись на сторінці SMART4ALL, а також в офіційному буклеті конкурсу. Перелік частих запитань та відповідей щодо конкурсу можна переглянути за посиланням.

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)