ТРИВАЄ КОНКУРС ПРОГРАМНИХ РІШЕНЬ З УПРАВЛІННЯ ЗНАННЯМИ НА ОСНОВІ БЛОКЧЕЙНУ

Організатором конкурсу є консорціум у складі 7 партнерських організацій з 6 європейських країн, який очолює технологічна корпорація European Dynamics (Люксембург). Консорціум був заснований з метою реалізації проєкту ONTOCHAIN, який є частиною ініціативи Європейської комісії «Інтернет нового покоління» (Next Generation Internet). Проєкт ONTOCHAIN почав діяти у вересні 2020 р. в рамках дослідницько-інноваційної програми ЄС «Горизонт 2020».

Основною метою проєкту ONTOCHAIN є створення прозорої та безпечної екосистеми програмних рішень, процесів та бізнес-моделей на підставі блокчейну з потужним ринковим потенціалом. Екосистема буде призначена для використання мережами організацій як державного, так і приватного сектору в галузі управління блокчейновими даними, метаданими, онтологіями, знаннями та інформацією. Результатом цих зусиль має стати досягнення високих стандартів надійності в обробці контенту, обміні інформацією та обміні послугами для Інтернету нового покоління, що потягне за собою динамічний розвиток низки важливих секторів європейської економіки. Для досягнення цієї мети консорціум ONTOCHAIN протягом трьох років надаватиме фінансову підтримку інноваторам в галузі Інтернет-технологій, включаючи представників академічних кіл та співробітників технологічних компаній, що займатимуться розробкою необхідних для екосистеми програмних рішень. Фінансування відповідних підпроєктів здійснюватиметься за результатами трьох конкурсних відборів.

Які підпроєкти можуть отримати фінансування в рамках конкурсу?

Перший з трьох конкурсів, що заплановані в рамках проєкту (Open Call 1: Research/ Конкурс №1: Дослідження), має на меті закладення структури майбутньої екосистеми ONTOCHAIN на основі наявних технологій зі спрямуванням на такі пріоритети, як надійність, людиноорієнтованість та децентралізованість. Конкурс передбачає  фінансування 18 підпроєктів, що можуть відноситися до однієї з 6 технічних категорій:

 1. Програмні застосунки (Applications);
 2. Семантична інтероперабельність (Semantic interoperability);
 3. Блокчейнове управління даними (On-chain data management);
 4. Безблокчейнове управління знаннями (Off-chain knowledge management);
 5. Економіка екосистеми (Ecosystem economy);
 6. Масштабування та інтеграція екосистеми (Ecosystem scalability and integration)

Детальний опис вимог до підпроєктів у кожній технічній категорії можна знайти у брошурі за посиланням.

Хто може взяти участь у конкурсі?

Конкурс є відкритим для таких категорій учасників:

 • фізичні особи, що є громадянами (або мають вид на проживання) країн-членів ЄС або асоційованих країн програми «Горизонт 2020», включаючи Україну;
 • юридичні особи, що зареєстровані в країнах-членах ЄС або асоційованих країнах програми «Горизонт 2020», зокрема заклади вищої освіти, наукові центри, неурядові організації, фонди, а також малі та середні підприємства;
 • об’єднання учасників з вищезазначених категорій.
Фінансова підтримка переможцям

 Максимальний розмір гранту, який може отримати кожен з 18 переможців конкурсу, складає 118 тис. Євро, причому найкращі учасники матимуть можливість отримання додаткової нагороди розміром близько 5 тис. Євро. Фінансування підпроєктів, що пройдуть конкурсний відбір, здійснюватиметься в три фази, опис кожної з яких можна знайти за посиланням.

Як взяти участь у конкурсі

Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно створити обліковий запис на платформі F6S, завантажити та заповнити всі необхідні форми документів та зареєструвати свою заявку за посиланням.

До пакету документів, що необхідні для створення заявки, входять:

 1. Аплікаційна форма (Application form), що містить адміністративну інформацію про учасника(-ів) конкурсу. Інструкцію про порядок заповнення форми можна завантажити за посиланням;
 2. Опис проєктної пропозиції (Proposal description) з розділами:

(1) загальний огляд пропозиції, (2) резюме заявника(-ів), (3) детальний опис пропозиції. Шаблон цього документу можна завантажити за посиланням.

 Термін проведення конкурсу

 Заявки на участь у Конкурсі №1 приймаються до 15 січня 2021 р. (до 18:00 за київським часом).

 Щоб дізнатися більше про проєкт ONTOCHAIN та актуальний конкурс програмних рішень, що проводиться в рамках цього проєкту, будь ласка, перейдіть за посиланнями:

 • про проєкт ONTOCHAIN: опис на вебсайті, брошура для завантаження;
 • про Конкурс №1: опис на вебсайті, брошура для завантаження;
 • про процедуру подання заявки: брошура для завантаження;
 • відповіді на популярні запитання: перелік на вебсайті.

 

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)