«ГОРИЗОНТ 2020»: як досягти успіху

20 жовтня в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбувся Інформаційний день «ГОРИЗОНТ 2020» на тему «Написання проектних пропозицій: секрети перемоги».

Організаторами Інформаційного дня «ГОРИЗОНТ 2020», який пройшов у форматі семінару, виступили Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Міністерство освіти і науки України, Проект «R&I – LINKS 2 UA» програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», Національний інформаційний центр зі співробітництва з ЄС у сфері науки та технологій National Contact Point (Horizon 2020) of Ukraine, а також Національний контактний пункт НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» за тематичними напрямами «Інформаційні та комунікаційні технології» і «Клімат та ефективність використання ресурсів, включаючи сировинні матеріали».

Для участі у семінарі зареєструвалися понад сто дослідників: представники факультетів та інститутів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету харчових технологій, Кіровоградського національного технічного університету, Полтавської державної аграрної академії, Київського національного університету будівництва та архітектури, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Міжнародного університету, співробітники Державного космічного агентства та Національного центру управління і випробувань космічних засобів, науковці цілої низки інститутів Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, Національної академії медичних наук України та інших підприємств і організацій.

Учасників семінару привітав проректор НТУУ «КПІ ім.Ігоря Сікорського» з наукової роботи, голова Ради проректорів із наукової роботи та директорів наукових установ МОН України академік НАН України Михайло Ільченко.

Доповідачі, які виступили перед учасниками семінару, надали присутнім доволі багато інформації як про саму Рамкову програму ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020», інструменти її фінансування (нагадаємо, її загальний бюджет становить приблизно 70 мільярдів євро), так і про вимоги, яким мусять відповідати проектні пропозиції та консорціуми виконавців, аби виграти конкурс на участь у цій програмі Європейського Союзу.

Семінар розпочався виступом Національного координатора НКП, заступника начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН України Стелли Шаповал «Мережа національних контактних пунктів програми «Горизонт 2020» в Україні». Вона, до речі, повідомила, що в Міністерстві освіти і науки України створено спеціальний сайт, точніше, портал «Національний портал «HORISON 2020» (http://h2020.com.ua), на якому розміщується актуальна інформація з усіх питань участі українських вишів у програмі «Горизонт 2020». Після неї про Національні контактні пункти програми «Горизонт 2020» при НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» розповів керівник національного контактного пункту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» за тематичним напрямом «Інформаційні та комунікаційні технології» Сергій Шукаєв. Серед іншого, він звернув увагу учасників Інфодня, що на відміну від попередніх семи рамкових програм ЄС з наукових досліджень, програма «Горизонт 2020» націлена, передусім, на підтримку інновацій, а не лише суто наукових проектів. Він також поінформував про дати оголошення нових конкурсів і терміни подачі заявок на участь. Про загальну структуру програми «Горизонт 2020» та конкурси в її рамках розповів провідний експерт з питань досліджень та інновацій центру соціальних інновацій Горазд Вайс (Відень, Австрія). Його змінила на трибуні керівник Національного інформаційного центру зі співробітництва з ЄС у сфері науки та технологій Олена Коваль – вона розповіла про юридичні та фінансові аспекти програми «Горизонт 2020» і важливі нюанси, на які слід звернути увагу при підготовці заявок. Ну а завершилися виступи інформацією Горазда Вайса, присвяченою суто практичним питанням, що витікало навіть із назви його доповіді – «Від ідеї до проекту (інструменти пошуку партнерів, профіль організації, типи проектів, аплікаційна форма, цілі, вплив, робочий план, ролі партнерів)».

Насамкінець організатори відповіли на запитання учасників семінару.

Завантажити презентації

Women Jordan Shoes

Вам також має сподобатись...

error

Вам сподобалось? Поділіться з друзями :)